Üyelik Sözleşmesi ve KVKK Aydınlatma Metni

Bu sözleşme, Garanti Bakıcı'nın genel ve yasal sorumluluklarını içerir. Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, iş arayan veya işveren üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Garanti Bakıcı, bu sözleşmede belirtilen hizmet koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Bu sebeple siteyi her ziyaretinizde bu sözleşmeyi tekrar okumanızı öneririz.

Kullanım Koşulları
Garanti Bakıcı, iş arayan adayların özgeçmişlerini işverenlere ulaştırmalarını sağlayan bir sistemdir. TGM İnsan Kaynakları Tic. Ltd. Şti. (Mersis No: 0843026336600013) bünyesinde, Türkiye İş Kurumu 311 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereği, iş arayanlardan herhangi bir ücret talep etmez.

Kullanıcı Tipleri
Garanti Bakıcı çalışanları dışında üç çeşit kullanıcı tipi mevcuttur: ziyaretçiler, iş arayan üyeler ve işveren üyeler.

Ziyaretçi
Ziyaretçiler, Garanti Bakıcı'ya henüz üye olmamış ya da üye girişi yapmamış kullanıcılardır. Tüm kullanıcılar, bu sözleşmede yazılı koşullara uymakla yükümlüdür.

İş Arayan Üyeler
İş arayan adayın Garanti Bakıcı'nın sunduğu hizmetlerden faydalanmak için siteye üye olması gerekir. Çalışmak istediği çalışma şekli, şehir ve pozisyon tercihleri doğrultusunda siteye kaydolur. Özgeçmişi Garanti Bakıcı tarafından değerlendirilir ve tercihlerine uyan işverenlere sunulur.

Garanti Bakıcı, veritabanında bulunan aday bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Aday bilgilerinin içeriği ile ilgili risk adayın kendisine aittir.

İş arayan aday, Garanti Bakıcı'ya üye olurken veya üyeliğini güncellerken yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceğini, bir başkasının kişisel bilgilerini kendi kişisel bilgileri gibi kullanmayacağını, verdiği tüm bilgilerden tamamen kendisinin sorumlu olduğunu, bu bilgilerin ve özgeçmişinin işverenlere yollanması konusunda aşağıdaki koşulları okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.

İş Arayan Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
İş arayan aday, Garanti Bakıcı'ya kaydolurken geçerli bir e-posta adresi veya telefon numarası girer. Aday, istediği zaman bu e-posta adresini veya telefon numarasını değiştirebilir. Garanti Bakıcı'nın bu e-posta adresi veya telefon numarası üzerinden adaya; üyelik bilgilerini gönderme, iş arama sürecine yardımcı olacak şekilde iş ilanlarını gönderme, yenilikler ile ilgili bildirim yapma ve adayın üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla adayla iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. Aday, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece Garanti Bakıcı'nın kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. Aday, istediği zaman Garanti Bakıcı'ya bildirerek ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde Garanti Bakıcı adaya e-posta gönderimini ve cep telefonundan SMS, mesaj gönderimini durdurur.

Aday, Garanti Bakıcı'ya kaydettiği özgeçmişinde telefon numaralarını ve farklı e-posta adreslerini de belirtebilir. Adayın iş başvurusu yaptığı işverenler, adayla telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilir. Aday, istediği zaman özgeçmişini güncelleyerek telefon numaralarını ya da e-posta adreslerini değiştirebilir.

İşveren Üyeler
İşveren yetkilisi, Garanti Bakıcı'daki eleman arama formunu doldurarak işveren üye olur. Eleman arama formunda adını, soyadını, e-posta adresini, telefon numarasını ve eleman ihtiyacı olan pozisyon ve şehir bilgilerini girer. Üyelik bilgileri Garanti Bakıcı tarafından kontrol edilip onaylanması durumunda işveren, işveren üye olarak veritabanına kaydolur. İşveren üyeliği ücretsiz ve süresizdir.

Garanti Bakıcı, işveren üyeye çalışma şekli, pozisyon ve şehir tercihlerine uyan aday CV'lerini WhatsApp veya e-posta ile yollar.

İşveren Hizmet Sözleşmesi
İşveren kendisine Garanti Bakıcı tarafından gönderilen adaylardan herhangi biri ile anlaşıp işe almaya karar verirse, işveren ile Garanti Bakıcı arasında Hizmet Sözleşmesi imzalanır.

İşveren Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
İşveren üye, Garanti Bakıcı'ya kaydolurken geçerli bir e-posta adresi veya telefon numarası girer. İşveren üye, istediği zaman bu e-posta adresini veya telefon numarasını değiştirebilir. Garanti Bakıcı'nın bu e-posta adresi veya telefon numarası üzerinden işveren üyeye; tercihlerine uygun aday CV'lerini ve iş başvurularını gönderme, hizmet bedelleri, kampanyaları ve Garanti Bakıcı ile ilgili yenilikler hakkında bildirim yapma ve işverenin üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla işverenle iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. İşveren üye, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece Garanti Bakıcı'nın kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. İşveren üye, istediği zaman Garanti Bakıcı'ya bildirerek ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde Garanti Bakıcı işverene e-posta gönderimini ve cep telefonundan SMS, mesaj gönderimini durdurur.

İŞKUR Dönem Raporları
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu'na göre Garanti Bakıcı, işe yerleştirdiği elemanların bilgilerini üçer aylık dönemler halinde Türkiye İş Kurumu'na bildirmek durumundadır. Bu sebeple Garanti Bakıcı, işverenlerden ve iş arayan adaylardan işe yerleştirmeyle ilgili bilgileri isteme hakkına sahiptir.

Üyelik Güncelleme
Garanti Bakıcı, üyelerine her an üyelik bilgilerini güncelleme ve değiştirme imkanını vermektedir.

Üyelikten Vazgeçme
Garanti Bakıcı üyeleri istedikleri her an kayıtlarını silme ve üyeliklerini sona erdirme hakkına sahiptirler.

Üyelik Kısıtlanması veya İptali
Bu sözleşmede yazılı olan koşullara uyulmaması ya da üyelik bilgilerinin doğrulanamaması halinde Garanti Bakıcı, haber vermeden söz konusu üyenin hizmetlerden faydalanmasını, üyelik bilgilerine ulaşmasını, üyelik bilgilerini değiştirmesini ya da silmesini engelleme veya üyeliğini tamamen iptal etme haklarını saklı tutar.

Tüm Kullanıcılar İçin Geçerli Yükümlülükler
Tüm kullanıcılar Garanti Bakıcı'yı kullanarak;

Telif Hakları
Garanti Bakıcı'nın içeriğinde bulunan tüm yazılımların, kodların, tasarımların, logoların, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, resimlerin ve fikirlerin her hakkı saklıdır. Sitede yer alan herhangi bir malzeme izinsiz kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, dağıtılamaz, başka bir sitede yayınlanamaz veya link verilemez.

Diğer Sitelere Olan Bağlantılar
Garanti Bakıcı üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıdan başka bir siteye bağlandığınızda Garanti Bakıcı'dan tamamen çıkmış sayılırsınız. Bu bağlantıların Garanti Bakıcı sitesinde bulunması Garanti Bakıcı tarafından onaylandıkları anlamına gelmez. Garanti Bakıcı, bağlantının yönlendirdiği sitenin içeriğinden ve kullanım sözleşmelerine uyulmaması durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. Ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım sözleşmesini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgilerin Doğruluğu ve Yasalara Uygunluğu
Garanti Bakıcı iş arayan ve işverenlerin doldurduğu üyelik bilgilerinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez. Bu bilgilerle ilgili tek sorumlu bilginin kaynağı olan kurum ya da bireydir. Garanti Bakıcı aracılığıyla bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde (iş arayan ya da işveren) bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği ve yasalara uygunluğu konusunda Garanti Bakıcı garanti vermez. Bilgilerin yasadışı olması durumunda, iletişim esnasında ya da sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta ve bunun gibi durumlarda Garanti Bakıcı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk ilgili taraflardadır.

Sitenin Kullanımından Doğacak Zararlar
Garanti Bakıcı, sitede herhangi bir virüs ya da tehlikeli unsur olmadığını garanti edemez. Sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmez. Garanti Bakıcı, bu sitede sunulan herhangi bir belge, hizmet veya bilginin sanal ortamda veya dışarıda kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlardan ve doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

Güncelleme
Site içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirme veya bakım maksadıyla geçici olarak kapatma hakkı Garanti Bakıcı tarafından saklı tutulmaktadır. Sitede yapılmış olan herhangi bir değişiklik sizi etkilerse, ne yapmanız gerektiği e-posta yolu ile size bildirilecektir.

Gizlilik Prensipleri
Garanti Bakıcı, üye bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple, üye bilgileri veri tabanını barındıran servis sağlayıcısı son teknoloji kullanılarak "güvenlik duvarları" ile korunmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel veriler; veri sorumlusu olarak Garanti Bakıcı (TGM İnsan Kaynakları Tic. Ltd. Şti.) tarafından toplanır, korunur ve işlenir. Kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği esastır.

Toplanan kişisel veriler;

Bu konudaki detayları ve veri politikamızı "Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni"nde bulabilirsiniz.

Teknik Bilgiler
Üyelerin verdiği kişisel bilgiler dışında Garanti Bakıcı'yı ziyaret ettikleri sırada elde edilecek kimi teknik bilgiler de vardır: IP adresi, sunucu, siteye bağlanma zamanları, internet servis sağlayısı (ISP) gibi... Bu bilgiler teknik sorunları hızlı ve kolay giderebilmek için kaydedilir. Bu bilgiler de, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Özgeçmiş Bilgileri
Özgeçmiş bilgilerinin hangi koşullarda ve kimlerle paylaşılacağı açıklanmaktadır:

Özgeçmiş yollanacak işverenlerle;
İş arayan üyenin kendi rızasıyla doldurduğu ve önceden kendi hazırladığı özgeçmiş bilgileri seçtiği işveren üyelere e-posta ya da WhatsApp ile yollanır. İş arayan üyenin ambargo koyduğu işverenler özgeçmiş bilgilerini göremez.

İş arayan üye, bunun dışındaki kişisel bilgilerini kendi isteğiyle işverenlerle paylaşırsa, Garanti Bakıcı sorumluluk kabul etmez.

Servis sağlayıcısıyla;
Garanti Bakıcı veritabanları ve site yazılımı, servis sağlayıcısı şirketin sunucularında konumlandırılmaktadır. Servis sağlayıcısı şirket, bu bilgileri hiçbir şekilde başka amaçlar uğruna kullanamaz, başkalarıyla paylaşamaz, satamaz veya kiralayamaz. Garanti Bakıcı ile imzaladığı Gizlilik Anlaşması gereğince bu yükümlülük altına girmiştir.

Diğer internet siteleriyle;
Garanti Bakıcı'da diğer bazı internet sitelerine linkler bulunmaktadır. Bu linkler vasıtasıyla gidilen internet sitelerinin gizlilik sözleşmeleri Garanti Bakıcı'nınkinden farklıdır ve Garanti Bakıcı hiçbir şekilde orada oluşan sorunlar için sorumluluk kabul etmez; o sitelerin güvenlik ve gizlilik sözleşmeleri için garanti vermez.

Yasal soruşturma talebi amacıyla;
Herhangi bir yasal soruşturma durumunda Garanti Bakıcı, üye bilgilerini kanunlar çerçevesinde ilgili mercilerle paylaşmakla yükümlüdür.

Garanti Bakıcı'nın başka bir şirkete satılması veya başka bir şirketle ortak olması durumunda;
Garanti Bakıcı bir başka şirket veya şirketler tarafından satın alınırsa veya bir başka şirketle veya şirketlerle ortaklık kurarsa, tüm bilgileri diğer şirket veya şirketlerle paylaşma hakkını gizli tutmaktadır.

Şifre Koruması
Garanti Bakıcı üye bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla kişisel bilgilerin yer aldığı bölümlere yalnızca şifre ile girilmesine izin vermektedir. Sistem, aynı kullanıcı adı ve şifreyle iki kişinin aynı anda sisteme giriş yapmasına izin vermemektedir. Şifrenin gizliliği üyenin sorumluğundadır. Şifrenin üye tarafından bir başka kişiye verilmesi sonucunda doğabilecek sorunlardan üye kendisi sorumludur. Üye, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit ederse, Garanti Bakıcı'yı haberdar etmekle yükümlüdür. Garanti Bakıcı, üyelere bilgilerinin güvenliği için şifrelerini zaman zaman değiştirmesini tavsiye eder. Ayrıca, sitenin güvenliği için gerektiğinde Garanti Bakıcı şifrenizi değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır.

Çocuklar
Garanti Bakıcı, 18 yaşından küçük çocukların kişisel verilerinin korunmasına önem vermektedir. Çocukların siteye üyeliği veli veya yasal temsilcisinin sorumluluğundadır. Eğer bir veli çocuğunun, kendi rızası olmadan üye olduğunu farkeder ise, bu üyeliği Garanti Bakıcı üzerinden kendisi silebilir veya Garanti Bakıcı'dan üyeliğin silinmesini talep edebilir.

Gizlilik Sözleşmesinin Sınırları
Her türlü gerekli güvenlik tedbirinin alınmasına rağmen yasal olmayan herhangi bir yol ile üye bilgileri başkaları tarafından ele geçirilirse, bunun yasal sorumluluğu yasayı çiğneyerek bilgileri ele geçirenlerdedir. Bu gibi bir durumu tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu durumda, yasal haklarımızı kullanır, konu hakkında hukuki işlem başlatırız.

Yasal Uyarı
Bu sözleşmenin yürütülmesinde ve sitenin kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlarda öncelikle T.C. kanunları esas alınacaktır. Bu sözleşmedeki herhangi bir madde T.C. yasalarına göre yasadışı, geçersiz ya da uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde sözleşmeden düşecek ve geriye kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri sorumlulukları yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (tabii afet, savaş, terör, grev, lokavt, tesislerde önemli mahiyette arıza vs.) mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali on gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

Garanti Bakıcı'yı tercih ederek bize gösterdiğiniz ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz.Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni


Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak; kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, saklanması, korunması ve paylaşımını sağlamak amacıyla kurduğumuz sistemi, aldığımız önlemleri, haklarınızı ve veri politikamızı en şeffaf şekilde anlatmak amacıyla yazılmıştır.

Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, bireysel veya işveren üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.Sosyal medyada bizi takip edin!

Sosyal medya hesaplarımızda güncel bakıcı iş ilanlarını, bakıcı arıyorsanız bebek / çocuk bakımı ve yaşlı / hasta bakımı ile ilgili önerileri takip edebilirsiniz.